Urodzona w Łańcucie. W 1992 roku ukończyła Technikum Włókienniczo - Odzieżowe z wyróżnieniem. Studia na Wydziale Włókienniczym Politechniki Łódzkiej zakończyła w 1997 roku, pierwszego rocznika specjalności Architektura Tekstyliów z nominacją do najlepszej pracy dyplomowej na PŁ. W 1996 roku rozpoczęła studia doktoranckie na Politechnice Łódzkiej. Doktorat ukończyła i obroniła w roku 2006 z wyróżnieniem, uzyskując tytuł doktora nauk technicznych w dziedzinie włókiennictwo. Pracę w Katedrze Architektury Tekstyliów rozpoczęła w 2000 roku na stanowisku asystenta, a od 2006 roku na stanowisku adiunkta już w Instytucie Architektury Tekstyliów. Od 2009 roku, u boku Prof. Andrzeja Nawrota, uczestniczyła w tworzeniu Pracowni Ubioru IAT PŁ. Obecnie, kieruje przedmiotami konstrukcji i modelowania, wizualizacji oraz fotografii ubioru studentów kierunku Wzornictwo, specjalności Architektura Ubioru. Od 2017r. autor i kierownik studiów podyplomowych z Konstrukcji Ubioru na Politechnice Łódzkiej. W latach 2020-2022 kierownik projektu „Model współpracy szkół zawodowych ze szkołami wyższymi w zakresie kształcenia w zawodzie krawiec”, Certyfikowany Coacha ICC. CEO spin-off.
W szerokim zakresie zainteresowań naukowych i artystycznych znajdują się zagadnienia dotyczące:
- cyfrowej analizy obrazu struktury tekstyliów,
- innowacji w medycynie,
- procesu twórczego projektowania z wykorzystaniem metod DT,
- projektowania ubioru i tekstyliów, ich konstrukcji i realizacji,
- fotografii, tkactwa i wikliniarstwa artystycznego.
Jest autorem i recenzentem publikacji naukowych, referatów konferencyjnych, monografii o zasięgu międzynarodowym i krajowym. Odbyła dwumiesięczne staże zagraniczne w Ghent University w Belgii oraz w Delft w Holandii. Wielokrotny członek komitetów organizacyjnych konferencji naukowych oraz autor oprawy graficznej wielu międzynarodowych konferencji naukowych. Recenzent akademicki w Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie. Organizator oraz Juror licznych konkursów, pokazów mody, warsztatów. Uczestnik oraz laureat międzynarodowych plenerów artystycznych Land Artu.
Wykształcenie, zainteresowania oraz pasja pozwalają na wieloaspektowe twórcze rozwiązania problemów w projektowaniu. W pracy dydaktycznej ze studentami Wzornictwa stara się rozbudzić ich wyobraźnię, kreatywność i abstrakcyjne myślenie oraz umiejętność realizowania autorskich projektów bez ograniczeń. Inspiruje do niekonwencjonalnych metod łączenia różnych dziedzin z włókiennictwem. Studenci zdobyli wyróżnienia i nagrody na licznych konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Jest kierownikiem ponad 190 prac dyplomowych. Działalność naukowa, artystyczna i organizacyjna, zostały wielokrotnie nagrodzone.