Mapa serwisu Strona główna
PŁ



Aktualności
DWIE GŁÓWNE NAGRODY DLA STUDENTÓW ARCHITEKTURY UBIORU
24 lipca 2018
W KONKURSIE MŁODYCH PROJEKTANTÓW W ŁĘCZYCY
DWIE GŁÓWNE NAGRODY W KONKURSIE MŁODYCH PROJEKTANTÓW DLA STUDENTÓW ARCHITEKTURY UBIORU ORAZ WYSTAWA TKANIN DYPLOMOWYCH STUDENTÓW ARCHITEKTURY TEKSTYLIÓW
Łęczyca,1 lipca 2018
           
Z licznego grona 24 kolekcji, dwie zrealizowane przez studentki Architektury Ubioru WTMIWT PŁ, znalazły się na podium w konkursie " O złoty guzik Boruty" w Łęczycy:
I NAGRODA trafiła do  Anny Hasiak oraz  III NAGRODA trafiła do Karoliny Burakowskiej.
Tegoroczną imprezą towarzyszącą była wystawa tkanin dyplomowych - INWENCJE – tkaniny żakardowe i drukowane studentów Wzornictwa Politechniki Łódzkiej, specjalności Architektura Tekstyliów WTMIWT PŁ.
 
W dniu 1 lipca 2018r. odbył się konkurs " O Złoty Guzik Boruty" w ramach XXIV spotkań z modą na Zamku Królewskim w Łęczycy.  W konkursie wzięły udział następujące studentki Kierunku Wzornictwo, specjalności Architektury Ubioru, które zaprezentowały m.in. swoje prace dyplomowe zrealizowane w Pracowni Ubioru, Instytutu Architektury Tekstyliów:


  1. Anna Hasiak, tytuł kolekcji: „HOT MESS!” I NAGRODA (praca licencjacka pod kierunkiem: dr Małgorzaty Łukawskiej)
  2. Karolina Burakowska, tytuł kolekcji: „BACK TO GEOMETRY” III NAGRODA (praca licencjacka pod kierunkiem: dr Małgorzaty Łukawskiej)
  3. Sara Chrulenko, tytuł kolekcji: "LUNA-LINE"  (praca licencjacka pod kierunkiem: dr Małgorzaty Łukawskiej)
  4. Ewa Krzemińska, tytuł kolekcji: „REFLECTION”(praca magisterska pod kierunkiem: dr Małgorzaty Łukawskiej)
  5. Anita Marcinkowska, tytuł kolekcji: „POST-INDUSTRIAL”(praca licencjacka pod kierunkiem: dr Małgorzaty Łukawskiej)
  6. Kamila Majka, tytuł kolekcji: „SPACES”(praca licencjacka pod kierunkiem: dr Małgorzaty Łukawskiej)
  7. Monika Pękala, tytuł kolekcji: „FANTASY”(praca licencjacka pod kierunkiem: dr Małgorzaty Łukawskiej)
  8. Maja Hans - Skrobiszewska, tytuł kolekcji: „HERE, NOW!”(praca licencjacka pod kierunkiem: dr Aleksandry Wereszki)
  9. Anna Czapińska, tytuł kolekcji: „OCEAN’S DREAM!”(praca licencjacka pod kierunkiem: dr inż. Magdaleny Owczarek)
 
Foto: Anna Owczarek
https://drive.google.com/open?id=14t7kS6hw2vcigY4JC6PRsF32fpfm0G68
http://www.dzienniklodzki.pl/wiadomosci/a/xxiv-spotkania-z-moda-na-zamku-w-leczycy-zdjecia-film,13304639/
 
Impreza towarzysząca XXIV Spotkaniom z Modą na Zamku Królewskim w Łęczycy  to  wystawa prac studentów Architektura Tekstyliów INWENCJE – TKANINY ŻAKARDOWE I DRUKOWANE STUDENTÓW WZORNICTWA POLITECHNIKI ŁÓDZKIEJ  w Domu Kultury w Łęczycy.
Wystawa 1 lipca - 31 sierpnia 2018, 
Prezentowane prace powstały w Instytucie Architektury Tekstyliów na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej. Prezentowane tkaniny są z kolekcji dyplomowych licencjackich i magisterskich wykonanych pod kierunkiem dr Doroty Taranek i dr inż. Aleksandry Rutkowskiej  następujących studentów:
  1. Julia Piaskowska
  2. Aneta Krauze
  3. Sylwia Głomb
  4. Jadwiga Lenart
  5. Agata Wojcieszonek
  6. Gabriela Sienkiewicz
  7. Zuzanna Łaszkiewicz
  8. Elżbieta Kowal
                Inspiracji do prezentowanych na wystawie tkanin Dyplomantki szukały głównie w naturze. Sylwia Glomb wzięła na warsztat stawonogi jako zwierzęta wszystkich środowisk. Olśniewający wachlarz form i barw budowli rafowych był impulsem dla Zuzanny Łaszkiewicz. Natomiast wiecznie zielona formacja leśna stanowiła inspirację do powstania kolekcji tekstyliów Julii Piaskowskiej. Agata Wojcieszonek podjęła temat lustra jako symbolu kultury, średniowieczny haft z Girony Tapis de la Creacio był tematem magisterskiej pracy dyplomowej Elżbiety Kowal. Aneta Krauze sięgnęła do pojęcia ładu przestrzennego w architekturze modernizmu i struktur materiałów budowlanych a Gabriela Sienkiewicz przeanalizowała twórczość Meli Muter w kontrze do ekspresjonizmem abstrakcyjnym.
                Jeśli odnieść się do tytułowej Inwencji, zaglądając do słownikowej jej definicji, można znaleźć około 120 określeń. Oto kilka z nich: kreatywność, rozmach, inteligencja artystyczna, zapał, wyobraźnia, nieszablonowość, innowacyjność. Tylko zwiedzający mogą sprawdzić czy te sformułowania, które odnoszą się do prezentowanych tekstyliów nie są na wyrost.                                                                                              Dorota Taranek, Aleksandra Rutkowska
 
Foto: dr inż. Magdalena Owczarek
https://drive.google.com/open?id=1YvQ9kcYzYT5-pYf1jjMMvhKfMXA7Kb5Z


News
6 grudnia 2022

8 listopada 2022

8 listopada 2022

26 października 2022

29 września 2022

23 maja 2022