"WZORY Z NATURY" - wystawa prac studentów kierunku wzornictwo

Wystawa prac studentów kierunku wzornictwo Politechniki Łódzkiej z pracowni grafiki warsztatowej dr hab. Katarzyny Zimnej, prof. PŁ w Muzeum Przyrodniczym Uniwersytetu Łódzkiego

wernisaż: piątek 19.04.2024 r., godz. 18.00

Noc Muzeów 18/19 maja

wystawa czynna do 20. maja

Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Łódzkiego
Park im. H. Sienkiewicza / ul. płk. J. Kilińskiego 101, 90-011 Łódź

W semestrze zimowym 2023/24 studentki i studenci 3. roku kierunku wzornictwo Politechniki Łódzkiej rozpoczęli zajęcia z grafiki i książki artystycznej wizytą w gościnnych progach Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Łódzkiego. Ten krótki, ale inspirujący „plenerowy” pobyt zaowocował pomysłami, szkicami i zdjęciami. Na ich podstawie powstały projekty i następnie realizacje w tradycyjnych technikach graficznych, takich jak, np.: linoryt, kolagraf, sucha igła. Niektóre grafiki posłużyły do przygotowania wzorów druków cyfrowych, które mogą mieć różne zastosowania, np. w projektowaniu przedmiotów codziennego użytku, akcesoriów modowych czy też elementów komunikacji wizualnej. Na wystawie prezentowane są oryginalne grafiki, proces ich realizacji oraz ich użytkowy potencjał.

Osoby uczestniczące w wystawie: Joanna Bielak, Magdalena Borkowska, Dominik Cecherz, Natalia Danych, Martyna Dobrosz, Marcel Iwański, Maria Kamińska, Bartłomiej Kotas, Amelia Makowska, Antonina Makowska, Kinga Michalak, Anna Miłek, Paulina Oberg, Helena Oleksiewicz, Magdalena Orczykowska, Aleksandra Owidzka, Emilia Piotrowska, Maria Przybysz, Oliwia Ruczyńska, Zuzanna Rychter, Julia Sędkowska, Zofia Stępień, Wiktoria Stolarczyk, Aleksandra Surmacz, Katarzyna Surmacz, Anna Szyk, Oliwia Wojcik, Marta Voznenko, Wiktoria Zatka, Maria Zatylna, Maria Zimecka, Bartosz Żak

Kuratorka wystawy: Katarzyna Zimna

Współpraca: Emilia Piotrowska, Zuzanna Rychter, Oliwia Ruczyńska, Maria Zimecka

Opracowanie graficzne: Maria Przybysz

Serdeczne podziękowania za gościnę i pomoc w organizacji wystawy dla dr. Marka Michalskiego – Dyrektora Muzeum Przyrodniczego UŁ oraz dla prof. dr hab. inż. Katarzyny Grabowskiej – Dziekan Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów PŁ i dr. hab. inż. Zbigniewa Stempnia, prof.PŁ – Dyrektora Instytutu Architektury Tekstyliów – za wsparcie projektu.

Poniżej fotorelacja z wernisażu wystawy grafik studentów wzornictwa WZORY Z NATURY w sali wystaw czasowych Muzeum Przyrodniczego UŁ. Wystawa czynna do 20 maja, w tym także 18. maja w trakcie Nocy Muzeów – na gości będą czekały pocztówki z reprodukcjami prezentowanych grafik.