Studenci Wzornictwa zwycięzcami międzynarodowego festiwalu Community Digital Storytelling Festival

Storytelling THE PROMISED LAND zwyciężył w kategorii INDEPENDENT! Film został zrealizowany w ramach przedmiotu Multimedialna Wizualizacja Artystyczna pod opieką dr Marty Miaskowskiej oraz dr Aftaba Hossaina.

THE PROMISED LAND / 4’54”/ 2023
Iga Gudaś - reżyseria
Daria Jankiewicz - montaż
Paweł Lewandowski - zdjęcia
Justyna Olesik - produkcja

„Wielu z nas zdaje sobie sprawę, że problem bezdomności zwierząt istnieje na całym świecie. Zatem kto w Polsce zajmuje się porzuconymi, rannymi, bezdomnymi? Istnieją schroniska dotowane przez gminy, jednak nie zawsze chcą przyjmować zwierzęta. Bywają także przepełnione. Na szczęście w naszym kraju powstaje wiele inicjatyw oraz fundacji założonych przez niezależnych ludzi. Fundacji, w których wolontariusze troszczą się o dobrostan pupili, dbają o ich leczenie i walczą o drugą szansę dla pokrzywdzonych podopiecznych. Jedną z takich fundacji jest łódzka „Ziemia Obiecana”, współtworzona przez naszą bohaterkę Annę Górską. Film w sposób szczery i poruszający opowiada o trudnościach, z którymi borykają się zwierzęta i ludzie im pomagający, ale także o radości i nadziei, którą daje miłość i opieka.”

Serdeczne podziękowania dla Fundacji dla Zwierząt Ziemia Obiecana!